Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /profiles/1/17/17l/17luty/17luty.cba.pl/common.php on line 106
Forum urodzonych 17 lutego. Zapraszamy! • Zobacz wątek - Modlitwy

Modlitwy

Blog.

Modlitwa zapewniająca Niebo umierającemu

Postprzez emilia 12 lip 2011, o 15:06

***


Modlitwa I.

Panie Jezu Chryste, Synu Boga Żywego, jedyny Synu Maryi Panny, któryś za nas na Górze Oliwnej krwawy pot wylał (Twoje lękanie któż pojmie) i okrucieństwo ofiarował Bogu Ojcu Niebieskiemu za wiernych grzeszników, którzy za grzechy swoje zatracenia wiecznego zasłużyli. Niechże będą i te grzechy tego umierającego zgładzone. Daj to Niebieski Boże Ojcze, przez Jezusa Chrystusa Syna Twojego, który z tobą żyje i króluje w jedności z Duchem św. Amen. Ojcze nasz...


Modlitwa II.

Panie Jezu Chryste, któryś za nas umierając na szubienicy krzyża Bogu Ojcu niebieskiemu za wszystkie nasze grzewczy Swego Najświętszego Ducha w ręce oddałeś. Niechże przez tę najświętszą śmierć Twoją ten umierający będzie wybawiony od zatracenia wiecznego za występki jego. Daj to Boże Ojcze Niebieski, przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, Syna Twojego, który z Tobą żyje i króluje w jedności z Duchem św. przez wszystkie wieki wieków. Amen. Ojcze nasz...


Modlitwa III.

Panie Jezu, któryś odpoczywał proroka ku wiecznej miłości. Wyciągnąłem cię od siebie taką miłością, jak cię wyciągała wysokość Niebieska, wstąpię do żywota Najświętszej Maryi przez tę Miłość, która Cię trzymała przez 33 lata na świecie, które znaki miłości zostawiłeś i dałeś nam Swoje Najświętsze ciało dla prawdziwego pokarmu, a Krew Najświętszą dla napoju z wielkiej miłości, dałeś się wodzić i pojmać do sądu, z miłości ku nam dałeś się osądzić i na krzyżu umrzeć i pogrzebany być i prawdziwie zmartwychwstałeś. Potem pokazałeś się Najświętszej Matce Swojej i Apostołom, które znaki miłości, gdyś Swoją mocą zmartwychwstał i wstąpił na niebiosa, siedzisz po prawicy Boga Ojca niebieskiego, zesłałeś Ducha św. do serca apostołów i zapaliłeś w nich ogień miłości z prawdziwą wiarą i nadzieją w tobie położonych przez znaki miłości wiecznej, którą w całym niebie pokazujesz, zagłódź też Panie tego umierającego, a przyjmij go do Królestwa Niebieskiego, aby tam z Tobą i z Duchem św. żył na wieki wieków. Amen.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...


Obrazek
emilia
Administrator
Administrator
 
Posty: 2098
Dołączył(a): 14 wrz 2008, o 10:10

+ Do Anioła Stróża

Postprzez emilia 26 sie 2011, o 08:37


Akty strzeliste



Mój Aniele Stróżu, uwielbiam Boga, który Cię do mnie posłał.

Błogosławię Cię Boże, w Trójcy Jedyny, obecny w moim kochanym Aniele Stróżu i dziękuję, że mi Go dałeś.

Ojcze niebieski, bądź uwielbiony w moim Aniele Stróżu.

Dziękuję Ci, Aniele, mój Stróżu, że przedstawiasz Bogu moje prośby.

Witam Cię, Aniele, mój Stróżu, na początku nowego dnia i dziękuje Ci za błogosławiony, spokojny sen i proszę pomóż mi przeżyć ten dzień na chwałę Bogu Najwyższego.

Dziękuję Ci, Aniele, mój Stróżu, wierny i dobry Przyjacielu, że mi we wszystkim pomagasz i nie zrażasz się moimi grzechami.

Dziękuję Ci, Aniele Stróżu, że jesteś moim bratem i przyjacielem.

Aniele, mój Stróżu, pomóż mi uwierzyć, że jesteś zawsze przy mnie.

Aniele, mój drogi Przyjacielu, pocieszaj mnie we wszystkich smutkach i utrapieniach.

Aniele, mój Stróżu, dziękuje Ci za Twą obecność.

Przepraszam Cię, Aniele Stróżu mój, że dziś Cię zasmuciłem.

Aniele Stróżu N. (podać imię), naucz mnie kochać i akceptować ją (jego) - takim, jakim jest.

Aniele, mój Stróżu, naucz mnie, proszę, uwielbiać Boga i za wszystko mu dziękować.

Aniele, mój Stróżu, pomóż mi życzliwie spojrzeć z Twoją miłością na tego człowieka, którego z trudem przyjmuję.

O mój Przyjacielu, Aniele Stróżu, pociesz mnie dziś w moim smutku.



Obrazek
emilia
Administrator
Administrator
 
Posty: 2098
Dołączył(a): 14 wrz 2008, o 10:10

Ofiarowanie zasług Chrystusa Pana za grzechy nasze

Postprzez emilia 2 wrz 2011, o 09:36

***

Najłaskawszy Jezu,
Ponieważ według niepojętej Miłości Twojej
lepiej niż ja i ktokolwiek
znasz nędzę ułomności ludzkiej,
błagam Cię,
ulituj się nad wielką moją słabością
i sam zechciej zadośćuczynić
Sprawiedliwości Bożej za wszystkie moje błędy.
Ofiaruj, łaskawy Jezu,
Miłosiernemu Ojcu Twojemu
cichość ust Twoich Świętych
na zgładzenie i naprawienie tego wszystkiego,
czego się przez nieużyteczne wielomówstwo
z obrazą Boga mojego dopuściłem
i uzupełnij to, co przez nie zaniechałem dobrego uczynić.
Ofiaruj mu także, dobrotliwy Jezu,
za wszystkie moje grzechy słuchem pełnione,
powściągliwość uszu Twoich Świętych,
umartwienie oczu Twoich Świętych
za moje spojrzenia niewstydliwe.
Ofiaruj także, Jezu mój,
przeczyste czyny Rąk Twoich
oraz skromność Nóg Twoich Najświętszych,
za wszystkie występki próżnej pracy mojej
i nieużytecznych moich przechadzek.
Wreszcie, o Najsłodszy Jezu!
Ofiaruj Boskiemu Majestatowi
ubóstwione Serce Twoje za wszystkie zbrodnie moje,
jakie kiedykolwiek popełniłem myślą, uczynkiem, pożądaniem
lub zezwoleniem na grzech.

Amen ☼



Obrazek

Gdy Chrystus Pan na prośbę Św. Gertrudy ofiarował Bogu Ojcu powyższą modlitwę,
Święta przyodziana została w szaty bielsze od śniegu, więcej lśniące od szkarłatu,
i we wszelkiego rodzaju przepych.
Modlitwę tę, jako istotnie bardzo skuteczną, należy często powtarzać.



Obrazek
emilia
Administrator
Administrator
 
Posty: 2098
Dołączył(a): 14 wrz 2008, o 10:10

Zegar Męki Pana Jezusa - odpusty za akty strzeliste

Postprzez emilia 15 wrz 2011, o 10:49

****

Dusza pragnąca ściślej zjednoczyć się z Panem Jezusem cierpiącym, naszym Zbawicielem, może to skutecznie uczynić w sposób łatwy za pomocą tzw. zegara męki Pańskiej. W ciągu dnia o jakiejkolwiek porze:, co teraz cierpiał Jezus, a następnie trzeba znaleźć odpowiedź na zegarku. W ten sposób można ustawicznie rozważać cierpienia Jezusowe i ożywić rozmyślania aktami strzelistymi, które są umieszczone w tym celu pod każdą godziną.

Godziny męki Pańskiej.



19:00

Pan Jezus przepasuje się prześcieradłem, nalewa wody do miednicy i począwszy od św. Piotra, nie wyłączając Judasza, kolejno umywa nogi apostołom i następnie z pokorą całuje.

Jezu cichy i pokornego serca, uczyń serca nasze według Serca Twego.(500 dni odpustu)

20:00

Pan Jezus umiłowawszy dzieci do końca je umiłował św. Jan w zachwycie miłości bierze Jezus chleb i wino w Boskie Ręce, błogosławi i przemienia w Ciało i Krew Swoją, ażeby w Najświętszym Sakramencie pozostać z nami aż do skończenia świata.

Serce Jezusa w Najświętszym Sakramencie, które płoniesz miłością ku mnie, rozpal serca nasze miłością ku Tobie. (200 dni odpustu).

21:00

Zbliża się godzina męki tak wyczekiwana przez Najświętsze Serce Pana Jezusa. W ogrójcu upada na kolana, zaczyna lękać się, drży na całym ciele. Krwawym potem się poci, straszne konanie przechodzi w Najświętszy Sercu.

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Przenajświętszą Krew Pana Jezusa na zadośćuczynienie za grzechy moje i na potrzeby całego Kościoła świętego. (100 dni odpustu).


22:00

Konanie wzmaga się. Pot krwawy coraz obficiej spływa i zrasza ziemię. Jezus szuka ulgi w modlitwie. Anioł pociesza Go.
Najświętsze Serce Jezusa, w czasie konania przez Anioła umocnione, wspieraj nas w czasie konania. (300 dni odpustu).


23:00

Z pokorą i słodyczą przyjmuje Pan Jezus zdradziecki pocałunek Judasza, daje się skrępować okrutnym żołnierzom. On Pan nieba i ziemi... Spełniają się słowa proroka Izajasza:, „Jako owca na zabicie wiedzion będzie, a jak baranek przed strzygącym go zamilknie".
Jezu mój, kocham Cię nade wszystko. (50 dni odpustu).


24:00

Pan Jezus staje przed Annaszem. Niecny żołnierz Malchus wymierza mu bolesny policzek. Najświętsze oblicze zalewa się krwią, oczy zachodzą łzami, Pan Jezus milczy i modli się.
Najświętsze Serce Pana Jezusa, wierzę w Twoją Miłość ku mnie. (300 dni odpustu).


1:00

Pan Jezus w domu Kajfasza słucha fałszywych oskarżeń i oszczerstw. Nie tłumaczy się, nie broni, lecz znosi w milczeniu wszystkie zniewagi, które ranią Jego Boskie Serce.
Najświętsze Serce Jezusa, ufam Tobie. (300 dni odpustu).


2:00

Boleść Pana Jezusa z powodu trzykrotnego zaparcia się św. Piotra. Pan Jezus przechodzi obok św. Piotra i spogląda nań z miłością i nawraca niewiernego apostoła.
Panie okaż mi Swoje oblicze, a będę zbawiony. (300 dni odpustu).


3:00

Pan Jezus w ciemnicy zamknięty słyszy w oddali głosy pijanego żołnierstwa. Modli się za tych, co Go prześladują i za cały świat i teraz w więzieniu Eucharystycznym, czyli Tabernakulum czyni to samo i wzywa nas, abyśmy towarzyszyli Mu w Jego samotności.
Niech będzie uwielbione Eucharystyczne Serce Jezusa. (300 dni odpustu).


4:00

Pan Jezus stoi przed Piłatem pomimo oskarżeń fałszywych świadków. Piłat żadnej winy w Nim nie znajduje. Jezus milczy.
Najświętsze Serce Pana Jezusa, zmiłuj się nad nami i nad naszymi błądzącymi braćmi. (100 dni odpustu).


5:00

Pan Jezus przez Heroda wyśmiany, na większą wzgardę w szkarłatną szatę ubrany, za szaleńca przez wszystkich poczytany.
Nieskończona Miłość Pana Jezusa do ludzi przywiodła do tego stopnia poniżenia i wzgardy.
Pan mój i Bóg mój. (7 lat i 7 kwadrogen odpustu).


6:00

Pan Jezus przez Piłata ze złoczyńcą Barabaszem porównany, On Bóg, niewinność i świętość sama.
Najświętsze Serce Pana Jezusa nawróć grzeszników, ratuj umierających, wyzwól dusze czyśćcowe. (300 dni odpustu).


7:00

Pan Jezus przez oprawców okrutnie biczowany, od stopy aż do wierzchy głowy nie masz w Nim zdrowia. Jak mówi prorok Pański: Rany Pana Jezusa to strzały miłości, które przeszywają najzatwardzialsze serca ludzkie.
Ojcze Przedwieczny ofiaruję Ci Rany Pana Jezusa na uleczenie ran dusz naszych. (300 dni odpustu).

8:00

Pan Jezus za pychę naszą cierniem jest ukoronowany. Wyszydzany i wyśmiewany, On Król miłości.
Niech żyje Serce Jezusa, naszego Króla i Ojca. (300 dni odpustu).


9:00.

Piłat pokazuje ludowi zbolałego, ubiczowanego i cierniem ukoronowanego Jezusa i mówi - oto człowiek - tak, to Jezus, ofiara za grzechy świata.
O mój Jezu przebaczenia i miłosierdzia przez zasługi Twoich świętych Ran. (300 dni odpustu).


10:00

Pan Jezus, światłość nieskończona, Pan życia i śmierci na śmierć krzyżową skazany. Umiłował nas i Siebie samego dał za nas.
O mój Jezu, nie Bądź mi sędzią, ale Zbawicielem. (50 dni odpustu).

11:00

Pan Jezus dźwiga krzyż na górę Kalwarię, po trzykroć pod jego ciężarem upada, aby uleczyć dusze nasze od szukania siebie, oderwać od wszystkiego, co nie jest Bogiem.
O mój Jezu miłosierdzia... (200 dni odpustu).

12:00

Z wielkim wysiłkiem przychodzi Pan Jezus na górę Kalwarię, oprawcy brutalnie zdzierają z Niego szaty przywarte do ran i w okrutny sposób przybijają Go do krzyża.
Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami. (300 dni odpustu).


13:00

Dobry łotr poznaje w konającym Panu Jezusie swego Boga i Pana i zwraca się z błagalną prośbą: Panie pomnij na mnie, gdy przyjdziesz do Królestwa Swego. Pan Jezus obiecuje mu niebo.
Najświętsze Serce Pana Jezusa Bądź moją miłością. (300 dni odpustu).


14:00

Stała pod krzyżem Matka Jezusa i rzekł do Niej: oto syn Twój, a do Jana: oto Matka twoja.
Matko miłości, Matko boleści, Matko miłosierdzia - przyczyń się za nami. (300 dni odpustu).


15:00

Pan Jezus umiera, oddaje życie dla zbawienia świata. Ciemności ogarniają całą ziemię. Jezus zawołał wielkim głosem: Ojcze w ręce Twoje oddaję ducha Mego. Skonał.
Panie Boże mój, już teraz przyjmuję z ręki Twojej i z ochotą każdy rodzaj śmierci, jaki Ci się spodoba na mnie zesłać wraz ze wszystkimi karami, uciskami i cierpieniami. (Odp. zupełny po tym akcie).


16:00

Otwarcie włócznią boku Pana Jezusa. Pan Jezus otwiera Swe Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi, a które odbiera od nich samą niewdzięczność.
Cześć, Miłość i dziękczynienie niech będą Najświętszemu Sercu Jezusowemu. (100 dni odpustu).


17:00

Martwe ciało Pana Jezusa spoczywa na łonie Matki Najświętszej. Najboleśniejszej, która z wielką miłością i boleścią oddaje mu ostatnie posługi.
Najświętsze Serce Pana Jezusa, oddaje Ci się przez Maryję. (300 dni odpustu).


18:00

Józef z Arymatei owija Najświętsze Ciało Jezusa w prześcieradło i składa do grobu ukrytego w skale.
Najświętsze Serce Pana Jezusa, przyjdź Królestwo Twoje. (300 dni odpustu).




Obrazek
emilia
Administrator
Administrator
 
Posty: 2098
Dołączył(a): 14 wrz 2008, o 10:10

+

Postprzez emilia 19 wrz 2011, o 15:54



Modlitwa o zwycięstwo nad szatanem

Boże Ojcze Wszechmogący, Wszechmądry i Wszechpotężny, Stwórco Nieba i Ziemi,
Ty, Który w cudowny i nieomylny sposób władasz całym Wszechświatem spraw,
aby każdy człowiek wypełniał Twoją Najświętszą Wolę i według niej żył.
Przywróć odwiecznie ustalony porządek, który dałeś stworzeniu.
Połóż kres wszelkim poczynaniom szatana,
który doprowadzić chce do zniszczenia całej ludzkości i świata;
który usilnie stara się zniszczyć każdego człowieka stworzonego przez Ciebie na Twój obraz i podobieństwo.
Obroń nas, Ojcze Niebieski przed wszelkimi jego nienawistnymi poczynaniami,
uchroń świat przed zagładą, wszelkimi rodzajami klęsk i wojnami.
Wejrzyj na Jezusa Chrystusa, Syna Twego, który niewinnie życie za nas oddał na Krzyżu, aby nas odkupić Krwią Swoją.
Prosimy Cię o to za przyczyną Niepokalanej Dziewicy Maryi, Świętego Michała Archanioła, Aniołów i Świętych.
Błagamy Cię przeto Ojcze Niebieski o ratunek i uwolnienie nas z sideł szatana, które ten bezustannie na nas zastawia!
Wejrzyj, Ojcze Niebieski, na naszą słabość i nieudolność.
Dlatego pokornie błagamy:
Przyjdź z pomocą udręczonemu ludowi swemu, połóż kres panowaniu szatana.
Święty Michale Archaniele, stań jeszcze raz na czele swego Niebieskiego Wojska
i z Twym okrzykiem "Któż jak Bóg" - przyjdź nam z pomocą w tej nierównej walce dobra ze złem,
aby pokój znów zapanował nad światem.

Amen +++

Obrazek


Modlitwa dziękczynna.

Panie Mistrzu mój
Odkupicielu
Królu
Hołd Ci składam i dziękczynienie
Za to że znalazło się to, co zginęło!
Dziękuję
Dziękuję po stokroć.
AMEN +


Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...



Obrazek
emilia
Administrator
Administrator
 
Posty: 2098
Dołączył(a): 14 wrz 2008, o 10:10

Modlitwa za Michała

Postprzez emilia 30 wrz 2011, o 13:21

****


Pod Twoją opiekę Chryste i Michale Archaniele, oddaje Michałka
i proszę o potrzebną pomoc dla niego, rozwagę i mądrość w życiu, o zdanie matury, dobrą przyszłość.

Amen +++


Obrazek
emilia
Administrator
Administrator
 
Posty: 2098
Dołączył(a): 14 wrz 2008, o 10:10

- ZA MARTĘ! +++ !

Postprzez emilia 24 lut 2012, o 11:41

...

MODLITWA ŚW. KATARZYNY ZE SIENY O MIŁOŚĆ ROZTROPNĄ


O Duchu Święty, przyjdź do mego serca,

O Boże żywy, mocą Twoją świętą pociągnij me serce ku sobie.

Racz mi udzielić roztropnej miłości i daru świętej bojaźni.

Zachowaj mnie od wszelkiej złej myśli.

Niech miłość Twoja będzie mi żarem i światłem,

ażeby każdy ciężar stał mi się lekkim ciężarem.

Święty mój Ojcze i słodki mój Panie,

wspomóż mnie w każdej mej służbie.

Daj mi miłość Twoją!

Amen.


*****


Modlitwa do Chrystusa Króla +


Bądź pozdrowiony Panie Jezu mój
Królu i Panie,
Mój Mistrzu i Zbawicielu.
Bądź, uwielbiony, bądź umiłowany
Bądź pozdrowiony, na wieki w swoim miłosierdziu i chwale
Dziś ode mnie
I od moich bliskich
Od przyszłych pokoleń w mojej rodzinie
Od wszystkich, bądź zawsze pozdrowiony i kochany!
A jeśli nie będą Ciebie czcić i wielbić
To ja teraz, dziś, robię to w ich imieniu!
Kocham Cię i wielbię w imieniu wszystkich, którzy przyjdą po mnie.
Daj im łaskę wiary i bojaźni Bożej, proszę...



Obrazek
emilia
Administrator
Administrator
 
Posty: 2098
Dołączył(a): 14 wrz 2008, o 10:10

Pierwszy czwartek miesiąca + Rekolekcje ks. P.

Postprzez emilia 1 mar 2012, o 09:57

***

Za ks. P.

UŻYCZ PANIE POKOJU, ŁASKI I DUCHA ŚWIĘTEGO TEMU KAPŁANOWI NA ŚWIĘTE REKOLEKCJE+


****

Modlitwa ku czci św. Józefa za konających.

Przedwieczny Ojcze, przez miłość, którą masz ku św. Józefowi, z pomiędzy wszystkich wybranemu od Ciebie,
aby był Twoim zastępcą na ziemi, miej litość nad nami i nad biednymi konającymi.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała...

Przedwieczny Synu Boży, przez miłość Twoją dla św. Józefa, który Cię tak wiernie na ziemi strzegł,
miej litość nad nami i nad biednymi konającymi.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała...

Przedwieczny Duchu Boże, dla miłości Twej ku św. Józefowi,
który z tak wielką troskliwością miał pieczę dla Twej Najświętszej i Najukochańszej Oblubienicy Maryi,
miej litość nad nami i nad biednymi konającymi.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała...

Odpust 300 dni raz na dzień..


....
emilia
Administrator
Administrator
 
Posty: 2098
Dołączył(a): 14 wrz 2008, o 10:10

Rocznica śmierci mojej Babci

Postprzez emilia 17 mar 2012, o 11:30


Dziś mija 20 lat od śmierci mojej kochanej Babci Rozalii

Wieczne Odpoczywanie Daj Jej Panie!!!

+++


Jezu w którym są wszystkie skarby
Mądrości i Umiejętności
Który Jesteś
Wiecznością
Miłością i Nadzieją
Radością i Ukojeniem serc i dusz
Przyjmij Panią Anielę - mamę Zosi do Swego Królestwa
Obdaruj tym co niezniszczalne i wieczne
Wprowadź do wiecznej Radości i Piękna
Gdzie nie ma już żałoby ani łez, ani bólu ani trosk.

Wieczne Odpoczywanie Daj jej Panie Mistrzu mój.

Amen. +++



Obrazek
emilia
Administrator
Administrator
 
Posty: 2098
Dołączył(a): 14 wrz 2008, o 10:10

Wielki Czwartek!

Postprzez emilia 5 kwi 2012, o 12:37

***


O mój Jezu,

Doświadczony boleścią w swojej Duszy i w swoim Ciele,

Przecierpiałeś wszystko, co tylko człowiek może wycierpieć.

Patrzę na Twoje Ciało zdjęte z Krzyża,

Twoje wyniszczone Człowieczeństwo,

Twoją najcenniejszą Krew, którą wylałeś do ostatniej kropli.

Po wszystkie czasy będziesz dla nas ucieleśnieniem bólu.


Przez zasługi Twojej cennej Krwi,

Daj naszemu rozumowi jasność konieczną, aby pojął znaczenie bólu,

A naszej woli daj siłę pokochania go z całej duszy.


Najświętsza Maryjo, Matko Bolesna,

Uproś Twoimi błaganiami, aby Bóg powiększył na ziemi grono tych,

Którzy prawdziwie kochają Krzyż.


Obrazek
emilia
Administrator
Administrator
 
Posty: 2098
Dołączył(a): 14 wrz 2008, o 10:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Blog

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron